Любительские объединения

> Натхненне
(літаратурна-музычная гасцёўня)
Раённая бібліятэка
Першая нядзеля квартала (15.00 – 16.00)
Кіраўнік: Пакаціла Людміла Іосіфаўна

> Читай-компания
Раённая дзіцячая бібліятэка
Кожная трэцяя серада месяца(12.00 — 13.00)
Кіраўнік: Лазарэнка Святлана Iванаўна

> Крынічка
(адраджэнне нацыянальнай культуры і творчасці)
Раённая дзіцячая бібліятэка
Другі чацверг месяца (15.00 – 16.00)
Кіраўнік: Дзямешчык Ірына Рамуальдаўна

>Чароўны лiхтарык
(клуб для дзяўчынак)
Гарадская дзіцячая бібліятэка
Першая і трэцяя серада месяца(12.00 – 13.00)
Кіраўнік: Дараховіч Алена Тадэвушаўна

> Крынічка 
(адраджэнне нацыянальнай культуры і творчасці)
Гудзевіцкая сельская бібліятэка – цэнтр нацыянальнай культуры
Апошняя субота месяца (16.00 – 17.00)
Кіраўнік: Пронька Валянціна Уладзіміраўна

> Сяляначка
(жаночы клуб)
Дубненская сельская бібліятэка
Апошняя субота месяца ( 17.00 – 18.00)
Кіраўнік: Кіслая Наталля Міхайлаўна

> Буслік 
(адраджэнне нацыянальнай культуры і творчасці)
Зарудаўеўская сельская бібліятэка
Трэцяя субота месяца (17.00-18.00)
Кіраўнік: Рахунок Марыя Уладзіміраўна

> Сучасніца
( жаночы клуб)
Лунненская сельская бібліятэка
Апошняя субота месяца (17.00 – 18.30)
Кіраўнік: Навіцкая Марына Аляксандраўна

> Моладзь.BY
( арганізацыя вольнага часу падлеткаў)
Мілявіцкая сельская бібліятэка
Першая  пятніца месяца (16.00 – 17.00)
Кіраўнік: Доста Наталля Канстанцінаўна

> Пралеска
( аматары роднай прыроды)
Мікелеўшчынская сельская бібліятэка
Апошняя пятніца месяца (16.00 – 17.00)
Кіраўнік: Кулікоўская Тамара Уладзіміраўна

> Верасок
( аматары роднай прыроды)
Пацавіцкая сельская бібліятэка
Апошняя нядзеля месяца (16.00 – 17.00)
Кіраўнік: Холад Марыя Яўгенаўна

> Общение
(арганізацыя вольнага часу людзей старэйшага ўзросту)
Пескаўская сельская бібліятэка
Другая нядзеля месяца (з 15.00 – 17.00)
Кіраўнік: Гайдаш Галіна Паўлаўна

> Каранi
(клуб аматараў кнігі)
П.Мастоўская сельская бібліятэка
Апошняя субота месяца (10.00 – 11.00)
Кіраўнік: Мякека Галіна Вацлаваўна

> Чамучкі 
(работа з дзіцячым чытачом)
Рагозніцкая сельская бібліятэка
Першая нядзеля месяца (15.00 – 16.00)
Кіраўнік: Кавалевіч Соф’я Эдвардаўна

> Сустрэчы 
(жаночы клуб)
Стралецкая сельская бібліятэка
3-ці чацвер месяца (13.00-15.00)
Кіраўнік: Марчык Ніна Мікалаеўна

> Краіна талентаў
(эстэтычнае выхаванне)
Струбніцкая сельская бібліятэка
Апошняя нядзеля месяца (12.00 – 13.00)
Кіраўнік: Чарніцкая Снежана Вацлаваўна

> Сердца, открытые добру
(арганізацыя вольнага часу людзей старэйшага ўзросту)
Харціцкая сельская бібліятэка
Апошняя субота месяца (18.00 – 19.00)
Кіраўнік: Брыцько Соф’я Юльянаўна